MAGNEZIUM

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
-8%
Cena
od 5,39 €

Štandardná cena
7 €

Ušetríte
8% (0,51 €)

Kód produktu
A0004

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Naše Magnézium obsahuje horčík vo forme vysoko využiteľného Bisglycinátu horečnatého. Magnézium prispieva k normálnej činnosti svalových funkcií, znižuje únavu a vyčerpanie, k správnej činnosti nervového systému, udržiava zdravé a pevné kosti či zuby. viac

Magnézium je jeden z najznámejších minerálov, ktorý sa podieľa na stovkách procesov v našom tele. Je možné ho príjmať formou stravy ako aj formou výživových doplnkov. Magnézium hraje dôležitú rolu pri vytváraní energie, zdravie kostí a srdca, pri rovnováhe elektrolytov a syntéze DNA a RNA. Forma Bisglycinátu je vytváraná keď sa horčík viaže na amino kyselinu glycínu a je najviac využívaná ľuďmi s nízkymi hodnotami magnézia v krvi. Často je považovaná ako lepšie efektívnejšia forma magnézia, kvôli jej ľahkej vstrebeteľnosti a využiteľnosti.

Magnézium pozitívne vplýva:

  • na tvorbu energie, keďže znižuje vyčerpanie a únavu
  • na zdravie kostí a zubov
  • na správnu funkciu svalov
  • na zdravie nervového systému
  • na trávenie

       

Horčík alebo magnézium, často prezývaný aj "prvok života" je jeden z najvýznamnejších minerálov pre náš organizmus. Deficit magnézia môže spôsobovať telesné ako aj duševné komplikácie. Od svalových kŕčov až po depresie či pocit úzkosti. Dostatok magnézia pomáha telo udržiavať v rovnováhe pri nadmernej fyzickej či psychickej záťaži.